Články na aktualitě

Střípky Husitího léta

Napsal uživatel Editor dne Út, 10/04/2022

Prázdniny s Husitou byly letos pestré, plné nezapomenutelných zážitků, dlouhých letních večerů, hudby, smíchu a drobných radostí. Nedokážeme ani slovy vyjádřit vděčnost, kterou zažíváme, když se ohlédneme zpět na uplynulé tři měsíce, po dlouhém covidovém období plném restrikcí a izolace se i k nám do klubu vrátil život a setkávání. Budeme rádi, když se s námi vzdáte na krátkou exkurzi našimi letními zážitky, na chvíli slastně přivřete oči a necháte se zahřát teplým letním vánkem vzpomínek, a kdo ví, třeba k nim přidáte i pár svých.

 

Už v říjnu! Pečeme s komunitou

Napsal uživatel Editor dne Út, 09/13/2022

Podzim se nezadržitelně blíží a co neodmyslitelně patří k jeho chladným dnům je dobré jídlo které nás zahřeje na duši i na těle.

 

Naše šikovná kolegyně se vyzná nejen ve financích a lidských duších, ale také v receptech z rozmanitých koutů světa. Je to požitkářka, která si jídlo umí nejen s láskou připravit, ale také naaranžovat a o výsledný zážitek se podělit.

 

Víkendovka s Beztíží

Napsal uživatel Editor dne Ne, 07/17/2022

Odvahu opustit své známé a bezpečné město a odjet na víkendový pobyt v Mšeně měli účastníci květnové víkendovky. V prostředí Kokořínské přírody si mohli odpočinout, nabrat síly po náročném školním roce, seznámit se a navázat nová přátelství a také oživit ta stará a dobře známá. Třeba ta s našimi pracovníky nízkoprahového klubu Husita a také s kolegy z klubu Beztíže.

Přijďte se seznámit!

Napsal uživatel Editor dne Ne, 05/22/2022

Není nám to jedno!

 

Od počátku ukrajinské invaze jsme se jako jednotlivci i jako organizace zapojovali do různých aktivit na podporu lidí, prchajících před válkou. Rozdávali jsme úsměvy i hmotnou pomoc na hlavním nádraží, organizovali hmotnou pomoc a ubytování pro rodiny ve svém okolí a v neposlední řadě jsme také navázali vztahy s novými obyvateli ubytovny na Roháčově, kde má naše organizace přechodné sídlo.

 

Úsměv boří bariéry

Napsal uživatel Editor dne So, 03/26/2022

Navzdory radostem, které jsme s našimi klienty zažívali první měsíce roku jsme nebyli slepí ani k nově nastalým událostem ve světě. Na ubytovně, kde je naše přechodné sídlo jsme přivítali tři uprchlické rodiny s dětmi, kterým jsme poskytli potravinovou pomoc, což je naše pravidelná aktivita v rámci OK poradny a jejich dětem jsme představili možnosti NPK Husita.

Vyšívání s Markétou

Napsal uživatel Editor dne Út, 03/08/2022

Pondělní klub pro děti a mládež byl omotaný bavlnkami. Paní Markéta se přišla s dětmi podělit o svou vášeň a naučit je něco ze svého umění. Na první pohled jednoduchá manuální práce vyžaduje nejen trpělivost, ale také preciznost a trochu matematických dovedností. Jak ale můžete vidět v galerii, výsledky stojí za to.

Paní Markétě děkujeme a těšíme se na další návštěvu, na které nás naučí vyrábět růžence.

Bruslení proti trudomyslnosti

Napsal uživatel Editor dne Út, 03/08/2022

Sezóna ledových ploch a bruslení je zase tady a my jsme si ji nemohli nechat ujít. Děti z nízkoprahového klubu jsme vzali na ledovou plochu na Gutovce a odpoledne to bylo více než příjemné. Aktivně se zapojily nejen děti, ale i naši pracovníci a tak nám čas utekl jako voda, užili jsme si spoustu legrace a žádný pád nebyl tak strašný, abychom se zase nezvedli.

Jsme moc rádi, že i v dobách nejistoty máme své ostrůvky radosti a moc všem doporučujeme, když vám bude smutno, nazujte brusle nebo se jděte projít a dovolte si na chvíli na nic nemyslet.

Funguje se!

Posti se

Napsal uživatel Editor dne Út, 03/08/2022

V úterý 6.3. 2022 proběhla tradiční romsko-česká bohoslužba. Tématem k zamyšlení bylo postní období. Prostřednictvím dialogického kázání se naše hostující farářka Ondřejka Brabcová s účastníky zamýšlela, co znamenal půst v minulosti a jak může vypadat v moderní době. Setkání se zúčastnili lidé napříč generacemi i národnostmi. Proběhly modlitby a prosby nejen za situaci na Ukrajině a radost a energii přinesly v závěru romské tanečnice z nízkoprahového klubu Husita.

Subscribe to Články na aktualitě

Přečtěte si také

Ředitelka služeb, rodinný terapeut

0
0
1
0
0
0
1
0
1

Vzdělání

 • Psychosociální vědy + teologie HTF UK
 • Psychoterapeutický výcvik: MOVISA 6 - Transformační systemická terapie
 • Certifikát rodinného a systemického terapeuta dle kvalifikačních kritérií SOFT
 • Roční výcvik: Posilování kompetencí pracovníka v pomáhající profesi
 • Roční výcvik: Lektor Jógy - dle MŠMT trenér 2. třídy
 • Kurzy:
  Rodinné rekonstrukce (pravidelně od r. 2017), Práce s rodinnými mapami, Hypnóza 1,2,3, Mindfulness, Sandtray, lektorský kurz jógy - Ing. Dalibor Štědronský, Ucelený základ facilitace - Edutica

 

Členka České asociace pro psychoterapii (ČAP), členka rady Společnosti transformační systemické terapie ČR a členka Společnosti rodinných a systemických terapeutů (SOFT).

 

 

Něco o mně

Věřím tomu, že vše, co utváří naše “já", je vetkáno do živé krajky 100 miliard nervových buněk, které tvoří naši vnitřní krajinu a vypráví příběh našeho života...  Mým posláním je doprovázení Člověka krajinou vnitřní, pomoci mu porozumět příběhům z minulosti a společně hledat nové cesty pro příběhy budoucí.

 

Při své práci s klienty ráda využívám například rodinné mapy, sochání s tělem i okolními předměty, řízené imaginace, mapování zdrojů, práci se sebeúctou, nebo i práci s dechem, mindfulness a další terapeutické techniky.

 

Nabízím párovou terapii, rodinnou terapii, skupinovou terapii a individuální terapii.

Na terapii je možné pro klienty VZP(111), ZPMV(211) a ČPZP (205) uplatnit příspěvek na terapeutické služby poskytovaný pojišťovnou.

Naleznete mne v seznamu akreditovaných rodinných a systemických terapeutů České republiky.

http://soft-zs.cz/akreditace/terapeuti/437-haskova-lucie

ČAP

VZP

 

Provozní ředitelka, Dramaterapeut - DVT, Koordinátor rekonstrukce

0
0
1
0
0
0
1
0
1

Vzdělání

 • 2020 - Porozumění traumatu a disociaci skrze neurobiologii a vztahovou vazbu
 • 2017 – 2020 – Dramaterapeutický výcvik v metodě DvT, zakončený akreditací Asociace dramaterapeutů (730 hodin)
 • VŠ UK HTF – obor obor učitelství

 

 

Něco o mně

V organizaci jsme začala pracovat jako dobrovolník v roce 2007, přes kontaktního pracovníka, vedoucí nízkoprahové služby Husita, pracovníka v poradně jsem se nakonec usadila na pozici provozního ředitele Komunitního centra Žižkostel.


Nyní se věnuji převážně rekonstrukci budovy sboru, kde jsme sídlili a kam se doufám zase brzovrátíme.


V roce 2019 jsem ukončila čtyřletý sebezkušenostní výcvik, od té doby také pracuji s rodinami v rámci rodinného poradenství a s jednotlivci na individuálních terapiích.

 

 

 

HR, PR, OK Poradna

0
0
0
0
0
0
1
0
1

Vzdělání

 •  VOŠ Dorkas sociální a teologická v Olomouci, obor sociální a diakonická práce
 • Frekvantnantka terapeutického výcviku v systemické transformační terapii MOVISA

 

Něco o mně

Mám ráda kreativní a různorodou práci. Baví mě moment, kdy do sebe všechno zapadne a lidé jsou najednou schopni se na věci dívat novýma očima. Ve zbytku času tvořím, maluju, věnuju se grafickému designu, tetuju a v poslední době si hraju s designem a dřevem.

Vedoucí NPK Husita, kontaktní pracovnice NPK

1
1
0
0
0
0
0
0
0

Studium

 •  VŠ UK HTF – magisterský obor charitativní a sociální práce
 • Absolventka sebezkušenostního výcviku: Kompetence ke kontaktní práci
 • Probíhající studium Transkulturní komunikace, Pedagogická fakulta - Univerzita Hradec Králové

 

Něco o mně

V organizaci se zaměřuji hlavně na práci s dětmi a mladistvými a jako vedoucí zodpovídám za chod NPK Husita. V osobním životě ráda cestuji a trávím čas v přírodě se svým pejskem.

 

Kontaktní pracovnice NPK, Sociální poradenství OK poradna

1
0
0
0
1
0
1
0
0

Studium

VŠ Zdravotnictví a sociální práce sv. Alžběty – obor charitativní a sociální práce

 

Něco o mně

V organizaci se zaměřuji zvláště na sociální poradenství osobám v tíživé životní situaci, aktivizaci - doučování dětí i seniorů. Mé další povolání je duchovní Církve čs. husitské.

Zájmy: cestování, chov zvířat, příroda, sběr bylinek, vaření

Pracovnice v sociálních službách, lektorka volnočasových aktivit

1
1
0
0
1
1
0
0
0

Něco o mně

V NKP Husita pracuji od roku 2019 jako volnočasová lektorka a  pod projektem Potravinová Pomoc.

Volný čas ráda trávím se svojí rodinkou.

Farář

1
0
0
1
0
0
0
0
0

povídání

Terapeut, kontaktní pracovník OK Poradny se zaměřením na finance

0
0
0
0
1
0
0
0
1

VZDĚLÁNÍ

 • Bc. Sociální práce zaměřena na komunikaci a aplikovanou psychoterapii – PVSPŠ
 • Frekventantka psychodynamického terapeutického výcviku (4/5) - PVSPŠ
 • Relaxační techniky a techniky zvládání stresu – PVŠPS
 • Intuitivní imaginace a síla záměru – PVŠPS
 • Autogenní trénink – PVŠPS
 • Akreditovaný kurz práce se zadluženým klientem – Institut prevence a řešení předlužení

 

 

NĚCO O MNĚ

 

Věřím v sílu každého člověka, jeho samouzdravovací schopnosti a v to, že nakonec vše dopadne tak jak si přejeme.

 

Při práci se svými klienty v přítomném okamžiku je mi vlastní empatie, akceptace, napojení, zrcadlení a objasňování. Skrze pochopení, změny vztahu k sobě samému, uvědomění si sami sebe je možné vést plnohodnotný život tak jak to cítíme a beze strachu. Dle potřeb klienta využívám terapeutické techniky jako práce s dechem, silou záměru, autogenní trénink, relaxační techniky, řízené imaginace, arteterapii atd.

 

Mimo jiné pracuji v organizaci jako sociální poradce v oblasti předlužení a exekucí, poradenství v oblasti vzdělávání práce s rodinným rozpočtem, hospodaření v domácnosti, finanční gramotnosti dětí i sociální terapií.

Sociální pracovnice, vedoucí komunitního terénu

1
1
0
0
1
0
0
0
1

VZDĚLÁNÍ

 • Bc. Husitská teologická fakulta obor sociální pedagogika
 • frekventantka sebezkušenostního terapeutického výcviku TRASA

 

NĚCO O MNĚ

 

S Husitským centrem spolupracuji již od roku 2010. Několik let jsem působila jako kontaktní pracovník v nízkoprahovém klubu pro děti a mládež. Dále jsem zastávala roli sociální pracovnice v poradně pro rodiny s dětmi ze sociálně znevýhodněného prostředí. Dnes se mimo výše zmíněné zaměřuji na terénní práci na Praze 3.

Líbí se mi postupný komunitní a generační přesah působení Husitského centra na Praze 3 a jsem ráda, že můžu být u toho. 

Kontaktní pracovník NPK Husita, Koordinátor programu NPK Husita

1
0
0
0
0
0
0
0
0
 • Probíhající studium - Husitská teologická fakulta, obor Sociální a charitativní práce

 

V NPK Husita pracuji od roku 2021 na pozici pracovníka v sociálních službách. Mám 7 let zkušeností s vedením turistického oddílu pro děti a mládež (volnočasové aktivity, výjezdy, tábory, koordinace projektů, vymýšlení programu). Mezi mé záliby patří tramping, vaření, hraní na kytaru, šití a další ruční práce.