Články na HP

Střípky z letošního tábora

Napsal uživatel admin dne Út, 09/12/2023

Tento rok jsme se vydali do Mladějova, malebné vesničky obklopené přírodou. I přes občasnou nepřízeň počasí jsme náš čas využili na sto procent. Cílem bylo vystoupit z komfortní zóny, nechat naše městská já doma a objevit nový svět plný lesů, hradů, bláznivých seberozvojových her a i přes vzájemné rozdíly najít cestu jeden k druhému. Věříme, že mise byla úspěšná.

 

Děkujeme všem zúčastněným a těšíme se na příště.

Zažij prázdniny jinak

Napsal uživatel admin dne St, 07/26/2023

       Ve dnech 10.7. až 14.7. proběhl v rámci nízkoprahového klubu Husita příměstský tábor. Program byl pestrý a nebyla nouze o nové zážitky. Mimo jiné jsme se podívali do Národního muzea, projeli se lodí, brodili jsme potoky, navštívili farmu, zajezdili si na koních a zahráli si bowling. Cestou jsem naráželi na nejrůznější témata ohledně vztahu k přírodě a prostředí kolem nás a zahráli si zábavné preventivní hry. Účast byla hojná a každý si z programu odnesl to své.

 

Děkujeme městské části Prahy 3 za podporu a už teď se těšíme na příští rok !

Víme kde žijeme!

Napsal uživatel Editor dne Čt, 06/22/2023

Praha sice není jenom most a hrad, ale někdy není na škodu, prozkoumat město, ve kterém žijeme očima turistů. Vydali jsme se proto s dětmi z nízkoprahového klubu Husita na procházku turistickou Prahou a moc nás to bavilo. Pracovnice Ondřejka, Terezka a stážistka Anička provedly klienty historickým centrem. Nejdříve všichni společně zamířili lanovkou na Petřín a odtud krásnou procházkou až na Hradčany. Prohlédli si hrad a není divu, že nejvíce děti zaujala čestná stráž u vchodu, se kterou si pořídili na památku fotku. Nechyběla ani prohlídka Svatovítské katedrály.

Začátek roku v NZDM Husita

Napsal uživatel admin dne Čt, 06/15/2023

Po novém roce jsme vyrazili bruslit na Gutovku. V březnu jsme pro mladší klienty uspořádali přespávačku v klubovně skautu. Odpoledne jsme vyrazili do ZOO poznat nová zvířata a projít se trojskou přírodou. Večer jsme si udělali společně večeři a herní večer. První hezké dny jsme se pokusili trávit venku hlavně na Parukářce a Vítkově a navštívili jsme planetárium. V dubnu jsme procestovali část světa v rámci měsíčního preventivního bloku "Cesta kolem světa". S klienty NZDM Husita jsme poznávali cizí kultury a společně si uvařili pozdní oběd.

Velikonoční komunitní odpoledne

Napsal uživatel admin dne Čt, 06/15/2023

Jak jinak oslavit Velikonoce než v širokém kruhu naší milé žižkovské komunity?

Dne 4.4. 2023 proběhlo Velikonoční komunitní odpoledne, kde spojili síly pracovníci NPK Husita a OK Poradny a pro klienty si připravili velikonoční komunitní odpoledne plné her, aktivit a zábavy.

 

Výtvarné dílny

Napsal uživatel admin dne Čt, 06/15/2023

V druhé čtvrtině roku jsme uspořádali ve spolupráci se studenty UMPRUM tři výtvarné dílny. Všechny výtvarné dílny se pořádali v Kafkárně/Centrum pro umění a ekologii, kde byla vždy krásná atmosféra a příjemné posezení v magické zahradě. První workshop se konala pouze pro klienty NPK Husita. Děti se seznámily s formami linorytu a monotypu. Další dvě výtvarné dílny na téma příroda v umění a jak zní věci kolem nás, byly určené pro dvě třídy ze ZŠ Cimburkova, kde byl prostor i pro pracovníky NPK Husita navázat kontakt s novými dětmi a mladistvými a představit jim nízkoprahové zařízení.

Víkendový výjezd Cesta časem

Napsal uživatel admin dne Út, 06/13/2023

Husita s Beztíží uspořádali od 12. do 14. května preventivní výjezdovou akci ve Mšeně za podpory MČ Prahy 3. Pro mladé lidi, kteří vyrůstají ve znevýhodněném prostředí, jsme společně připravili zážitkový víkend plný seberozvojových aktivit. Díky společně strávenému času se nám podařilo navázat důvěrnější vztahy, povídat si o palčivých tématech a společně rozvíjet své kompetence a dovednosti. Pro účastníky byl výjezd příležitostí, jak se dostat ze své každodennosti a zažít sám/samu sebe mimo hranice městského prostředí.

Děkujeme Beztíži za spolupráci .

Střípky Husitího léta

Napsal uživatel Editor dne Út, 10/04/2022

Prázdniny s Husitou byly letos pestré, plné nezapomenutelných zážitků, dlouhých letních večerů, hudby, smíchu a drobných radostí. Nedokážeme ani slovy vyjádřit vděčnost, kterou zažíváme, když se ohlédneme zpět na uplynulé tři měsíce, po dlouhém covidovém období plném restrikcí a izolace se i k nám do klubu vrátil život a setkávání. Budeme rádi, když se s námi vzdáte na krátkou exkurzi našimi letními zážitky, na chvíli slastně přivřete oči a necháte se zahřát teplým letním vánkem vzpomínek, a kdo ví, třeba k nim přidáte i pár svých.

 

Už v říjnu! Pečeme s komunitou

Napsal uživatel Editor dne Út, 09/13/2022

Podzim se nezadržitelně blíží a co neodmyslitelně patří k jeho chladným dnům je dobré jídlo které nás zahřeje na duši i na těle.

 

Naše šikovná kolegyně se vyzná nejen ve financích a lidských duších, ale také v receptech z rozmanitých koutů světa. Je to požitkářka, která si jídlo umí nejen s láskou připravit, ale také naaranžovat a o výsledný zážitek se podělit.

 

Subscribe to Články na HP

Přečtěte si také

Ředitelka služeb, Rodinná terapeutka

0
0
1
0
0
0
1
0
1

Vzdělání:

 • Psychosociální vědy + teologie HTF UK
 • Psychoterapeutický výcvik: MOVISA 6 - Transformační systemická terapie
 • Certifikát rodinného a systemického terapeuta dle kvalifikačních kritérií SOFT
 • Roční výcvik: Posilování kompetencí pracovníka v pomáhající profesi
 • Roční výcvik: Lektor Jógy - dle MŠMT trenér 2. třídy
 • Kvalifikace dle zákona o sociálních službách 108/2006 Sb. sociální pracovník
 • Pověřená osoba k sociálně právní ochraně dětí dle zákona o sociálně-právní ochraně dětí 359/1999 Sb. 
   
 • Kurzy:
  Rodinné rekonstrukce (pravidelně od r. 2017), Práce s rodinnými mapami, Relaxační hypnóza modul 1-5, Mindfulness, Sandtray, lektorský kurz jógy - Ing. Dalibor Štědronský, Ucelený základ facilitace - Edutica

 

Členka České asociace pro psychoterapii (ČAP), členka rady Společnosti transformační systemické terapie ČR a členka Společnosti rodinných a systemických terapeutů (SOFT).

 

Něco o mně:

Věřím tomu, že vše, co utváří naše “já", je vetkáno do živé krajky 100 miliard nervových buněk, které tvoří naši vnitřní krajinu a vypráví příběh našeho života...  Mým posláním je doprovázení Člověka krajinou vnitřní, pomoci mu porozumět příběhům z minulosti a společně hledat nové cesty pro příběhy budoucí.

 

Při své práci s klienty ráda využívám například rodinné mapy, sochání s tělem i okolními předměty, řízené imaginace, mapování zdrojů, práci se sebeúctou, nebo i práci s dechem, mindfulness a další terapeutické techniky.

 

Nabízím párovou terapii, rodinnou terapii, skupinovou terapii a individuální terapii.

Na terapii je možné pro klienty VZP(111), ZPMV(211) a ČPZP (205) uplatnit příspěvek na terapeutické služby poskytovaný pojišťovnou.

Naleznete mne v seznamu akreditovaných rodinných a systemických terapeutů České republiky.

http://soft-zs.cz/akreditace/terapeuti/437-haskova-lucie

ČAP

VZP

 

Provozní ředitelka, Dramaterapeut - DVT, Koordinátorka rekonstrukce Žižkostela

0
0
1
0
0
0
1
0
1

Vzdělání:

 • 2020 - Porozumění traumatu a disociaci skrze neurobiologii a vztahovou vazbu
 • 2017 – 2020 – Dramaterapeutický výcvik v metodě DvT, zakončený akreditací Asociace dramaterapeutů (730 hodin)
 • VŠ UK HTF – obor obor učitelství
 • Pověřená osoba k sociálně právní ochraně dětí dle zákona o sociálně-právní ochraně dětí 359/1999 Sb. 

 

Něco o mně:

V organizaci jsme začala pracovat jako dobrovolník v roce 2007, přes kontaktního pracovníka, vedoucí nízkoprahové služby Husita, pracovníka v poradně jsem se nakonec usadila na pozici provozního ředitele Komunitního centra Žižkostel.


Nyní se věnuji převážně rekonstrukci budovy sboru, kde jsme sídlili a kam se doufám zase brzy vrátíme.


V roce 2019 jsem ukončila čtyřletý sebezkušenostní výcvik, od té doby také pracuji s rodinami v rámci rodinného poradenství a s jednotlivci na individuálních terapiích.

 

 

 

PR

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Vzdělání

 •  VOŠ Dorkas sociální a teologická v Olomouci, obor sociální a diakonická práce
 • Frekvantnantka terapeutického výcviku v systemické transformační terapii MOVISA

 

Něco o mně

Mám ráda kreativní a různorodou práci. Baví mě moment, kdy do sebe všechno zapadne a lidé jsou najednou schopni se na věci dívat novýma očima. Ve zbytku času tvořím, maluju, věnuju se grafickému designu, tetuju a v poslední době si hraju s designem a dřevem.

Vedoucí NZDM, Kontaktní pracovnice NZDM

1
1
0
0
0
0
0
0
0

Vzdělání:

 • VŠ UK HTF – magisterský obor charitativní a sociální práce
 • Absolventka sebezkušenostního výcviku: Kompetence ke kontaktní práci
 • Probíhající studium Transkulturní komunikace, Pedagogická fakulta - Univerzita Hradec Králové
 • Kvalifikace dle zákona o sociálních službách 108/2006 Sb. sociální pracovník

 

Něco o mně:

V organizaci se zaměřuji hlavně na práci s dětmi a mladistvými a jako vedoucí zodpovídám za chod NZDM Husita. V osobním životě ráda cestuji a trávím čas v přírodě se svým pejskem.

 

Kontaktní pracovnice NZDM, Sociální pracovnice OK Poradny

1
0
0
0
1
0
1
0
0

Vzdělání:

 • VŠ Zdravotnictví a sociální práce sv. Alžběty – obor charitativní a sociální práce
 • Kvalifikace dle zákona o sociálních službách 108/2006 Sb. sociální pracovník
 • Pověřená osoba k sociálně právní ochraně dětí dle zákona o sociálně-právní ochraně dětí 359/1999 Sb. 

 

Něco o mně:

V organizaci se zaměřuji zvláště na sociální poradenství osobám v tíživé životní situaci, aktivizaci - doučování dětí i seniorů. Mé další povolání je duchovní Církve čs. husitské.

 

Zájmy:

cestování, chov zvířat, příroda, sběr bylinek, vaření

Pracovnice v sociálních službách OK Poradny, Kontaktní pracovnice NZDM

1
0
0
0
1
1
0
0
0

Vzdělání:

 • Kvalifikace dle zákona o sociálních službách 108/2006 Sb. pracovník v sociálních službách

Něco o mně:

V NZDM pracuji od roku 2019 jako volnočasová lektorka a v roce 2021 jsem absolvovala rekvalifikační kurz na pracovnici v sociálních službách.

Podílím se také na projektu Potravinová Pomoc.

Volný čas ráda trávím se svojí rodinou.

Farář, Kontaktní pracovník NZDM

1
0
0
1
0
0
0
0
0

Vzdělání:

 • Kvalifikace dle zákona o sociálních službách 108/2006 Sb. sociální pracovník 

Koordinátorka komunitního terénu , Kontaktní pracovnice NZDM

1
1
0
0
1
0
0
0
1

VZDĚLÁNÍ:

 • Bc. Husitská teologická fakulta obor sociální pedagogika
 • frekventantka sebezkušenostního terapeutického výcviku TRASA
 • Kvalifikace dle zákona o sociálních službách 108/2006 Sb. sociální pracovník

 

NĚCO O MNĚ:

 

S Husitským centrem spolupracuji již od roku 2010. Několik let jsem působila jako kontaktní pracovník v nízkoprahovém klubu pro děti a mládež. Dále jsem zastávala roli sociální pracovnice v poradně pro rodiny s dětmi ze sociálně znevýhodněného prostředí. Dnes se mimo výše zmíněné zaměřuji na terénní práci na Praze 3.

Líbí se mi postupný komunitní a generační přesah působení Husitského centra na Praze 3 a jsem ráda, že můžu být u toho. 

Kontaktní pracovnice NZDM, Koordinátorka programu NZDM

1
0
0
0
0
0
0
0
0

Vzdělání:

 • Probíhající studium - Husitská teologická fakulta, obor Sociální a charitativní práce
 • Kvalifikace dle zákona o sociálních službách 108/2006 Sb. pracovník v sociálních službách

 

Něco o mně:

V NPK Husita pracuji od roku 2021 na pozici pracovníka v sociálních službách. Mám 7 let zkušeností s vedením turistického oddílu pro děti a mládež (volnočasové aktivity, výjezdy, tábory, koordinace projektů, vymýšlení programu). Mezi mé záliby patří tramping, vaření, hraní na kytaru, šití a další ruční práce.    

Kontaktní pracovník NZDM

1
0
0
0
0
0
0
0
0

Vzdělání:

 • Kvalifikace dle zákona o sociálních službách 108/2006 Sb. pracovník v sociálních službách

 

Něco o mně:

V NZDM Husita pracuji od roku 2022 na pozici pracovníka v sociálních službách.

Také několik let dělám dobrovolníka na letních táborech. Rád hraju fotbal a deskové hry. 

Odborná asistentka, Kontaktní pracovnice NZDM

1
0
1
0
0
0
0
0
0

Vzdělání :

 • Bc. Sociální pedagogika
 • Mgr. Sociální a charitativní práce
 • Sebezkušenostní výcvik kontaktní práce
 • Kvalifikace dle zákona o sociálních službách 108/2006 Sb. sociální pracovník

 

Pracovní zkušenosti : 

 • Práce s dětmi s ADHD
 • Lektorka lyžařských výcviků
 • Táborový vedoucí a zdravotník

 

Něco o mně :

Pracuji od roku 2014 v Husitském centru o.p.s. . Zde jsem nastoupila jako kontaktní pracovnice do NZDM Husita a rostla společně s organizací. Ze sociální pracovnice se stala zahradnice, ze zahradnice kuchařka, z kuchařky administrativní pracovnice. Miluju tu nezastavitelnou změnu, která tady stále probíhá a je tak přirozená.

 

Současná situace :

Rodičovská dovolená, spojená s částečným úvazkem .

Interkulturní pracovník NZDM

1
0
0
0
0
0
0
0
0

Vzdělání:

 • Bakalářský titul v oboru psychologie

 • Kurzy arteterapie

 

 

Něco o mně:

 

V NPK Husita pracuji na pozici interkulturní pracovnice od roku 2023. Podporuji dětí a mládež, jenž jsou migranty z Ukrajiny, aby se zde mohli cítit bezpečně a aby věděli, že v tom nejsou sami. Pracovala jsem 3 roky jako psycholožka ve škole na Ukrajině. Ráda pomáhám lidem a odkrývám jejich vnitřní potenciál. Také ráda cestuji, poznávám nová a krásná místa, hraji stolní tenis, tančím a dělám jógu.