Žižkostel v pohybu

Letní týden plný workshopů zaměřených na tanec, pohyb, hlas, improvizaci i akrobacii.

Přehled lekcí

Pondělí Úterý Středa Čtvrtek Pátek
  10:00 - 15:00
Arman Kupelyan

Základy klaunérie
    10:00 - 15:00
Manus Art Collective

Physical body eXposure
16:30 - 19-45
Jan Bátra

Vědomý pohyb
16:30 - 19:45
Eva Urbanová

ANOMALIE:
Objavovanie nových telesných foriem
16:30 - 18:00
Zden Burgot Svíteková

Geology of Being - Moving with the Earth
16:30 -18:00
Radim Klásek

Folklore Contemporary Fusion
16:00 - 17-30
Natalie Tun

MOVE NOW:
Technique in progress
18:15 - 19:45
Jakub Zeman

Open Class - FM Practice

18-15 - 19:45
Ester Trčková

Improvizace a tvorba v současném tanci
17:45 - 19:45
David Králík

Současný tanec a flying low
20:00 - 21:30
Taro Troupe

Movement Lab
20:00 - 21:30
Micha Ela Dašková

Pohyb, dech a příběh
20:00 - 21:30
Tony Nyass

Pohybová a hlasová studie v prostoru
20:00 - 21:30
Anna Kroupová
Floorwork
19:30 - 21:30
Simona Prokůpková

Africký tanec

Pondělí 22.7.

Jan Bárta:
Vědomý pohyb

Primární fokus je naše tělesná a vědomá práce v jevištní i mimo jevištní akci, ve které bereme komplexně tělo jako náš výchozí bod k akci. Tělo jako můj nástroj a opěrný bod, které se učím přes vědomý pohyb a trénink poznat a postupně ovládat. Tělo, které mohu rozeznít a najít tím cestu k hlasu a řeči a komplexnímu vyjádření sebe sama.

 • Medailonek lektora

  Jan Bárta se věnuje vlastní autorské a interpretační tvorbě zahrnující produkci, herectví, tanec a režii. V roce 2009 absolvoval v Amsterdamu čtyřleté studium na divadelní akademii – Mime department of Hogeschool voor de Kunsten. V roce 2019 (Israel) absolvoval pětiletý drama/arte-terapeutický výcvik se zaměřením na metodu DvT- Developmental transformation (Vývojové proměny). Je spoluzakladatelem Crewcollective z.s. s cílem pořádat kulturní a vzdělávací akce, systematicky propojovat umělce z jiných oborů a zprostředkovávat produkci jednotlivých umělců v Čechách i zahraničí. Zabývá se prací s dětmi se zaměřením na pohybovou a dramatickou výchovu, a to i v kontextu dramaterapie.

Pondělí 16:30 - 19:45
16
Všichni

Taro Tamura:
Movement Lab

In these movement session we will explore fundamental tools of improvisation and creation that come from Physical Theatre, Contemporary Dance, Mime Corporel, Floor Acrobatics and Contact Improv. I will share exercises, tools and physical games that helps the performer`s body to find new ways of relating to movement improvisation and stage presence. The sessions will finish with a longer improvisation session and a group feedback.

 • Medailonek lektora

  Taro Troupe is an actor, theatre-maker and dancer from Southern Spain and Japan. His movement practice and artistic creations have in common the compromise with the expressivity of the body. His formation combines tools from physical theatre, martial art and contemporary dance, and his work is divided in "the pre-expresive of the performer" and "body as a means of communication and creation on stage".

Pondělí 20:00 - 21:30
20
Všichni

Arman Kupelyan:
Základy klaunérie

Na tomto workshopu se seznámíme s klaunskými základy. Pokusíme se přežít a užít si nesnesitelné trapno, oživit dětskou hravost v každém z nás a využít zranitelnost jako hlavní motor pro existenci na jevišti. Vlastního klauna budeme hledat skrze pohybová cvičení, která vyprovokují naše těla, jejich smysly a reflexy, a propotíme se tak k autentické emoční reakci. Obejmeme své nedokonalosti a využijeme je jako studnu humoru.

 • Medailonek lektora

  Arman Kupelyan je herec, klaun, divadelní tvůrce a lektor původem z Arménie. Absolvoval katedru nonverbálního divadla na HAMU. Je součástí souboru BodyVoiceBand a od roku 2022 pracuje v organizaci Zdravotní Klaun. V roce 2021 spolu se svými kolegy vytvořil autorské představení The Playground Of The Unconscious Self, v roce 2024 se stejným týmem odpremiéroval představneí Chuck My Life. Ve své tvorbě se zaměřuje na syntézu současného klauna s tancem butoh.

Úterý 10:00 - 15:00
12
všechny

Úterý 23.7.

Eva Urbanová:
ANOMALIE - Objevování nových tělesných forem

Workshop bude prezentovat pohled na tělesnost a pohybový výzkum v rámci Evy posledního tanečního díla s názvem ANOMALIE, v kterém se zaobírá transformací a ozdravnou funkcí tance. Budeme objevovat tělesné formy a kvality, které sa staly součástí tohto díla, a též se zaměříme na mentální aspekty, jako jsou například intence, emoce, práce s představivostí a tělesnou biografií a společně tyto dva světy (svět tělesný a svět mentální) propojíme v tanci. Budeme pracovat s pohybovými meditacemi, ktoré nám pomohou otevřít dveře k novým způsobům vnímání těla a jeho proměnlivosti. Některé tělesné formy, kterými sa budeme zaobírat, jsou například „tělo temnoty“, „tělo lehkosti“, „tělo síly“, „zombie tělo“ alebo „tělo nula“. Tento seminář je určený pro začátečníky i pokročilé, profesionální tanečníky, choreografy a všechny, kteří mají zájem o hlubší pohled na pohybový výzkum a objevení nových dimenzí v tanečním umění.

 • Medailonek lektora

  Eva Urbanová je slovenská tanečnice, choreografka a lektorka, od dětství vrcholově věnovala moderní gymnastice, která ji přivedla k tanci, v němž našla mnohem víc svobody než ve sportu. Vystudovala choreografii na HAMU (Praha) a na Trinity Laban (Londýn). Spolupracovala s tanečními skupinami různých národností, velikostí, úrovní profesionality i kulturních kontextů. Se sólem The Essence (2021) získala ceny na Solo Dance Contest (Gdanski Festiwal Tanca 22) a na Solo Tanz Theater Stuttgart International Competition 2021. Ve svých choreografiích cílí Eva Urbanová na studium a kritiku mechanismů sociálního systému, posílení postavení žen a na demonstraci konceptu dualismu. Její pohybový rukopis je založen na exaktním výzkumu těla v současném světě, jeho proměnlivosti a vzájemné interakci s prostředími, která obývá. Tím nastiňuje neotřelé perspektivy lidského těla a nabízí interpretace, které přesahují možnosti fyzické existence – vše prostřednictvím pohybu, který je radikální, smyslný, surrealistický a vibruje novým divokým životem.

Úterý 16:30 - 19:45
20
Všichni

Micha Ela Dašková:
Pohyb, dech a příběh - taneční a pohybová improvizace

Naše těla se uvolní, protáhnou, posílí, vypustí slova, zvuky a melodie a vytvoří nové poznání sebe i druhých. Smysly se probudí. Vnímání se zjemní, prohloubí a zostří. První část lekce je soustředěna na zahřátí se a propojení se se sebou a ostatními pomocí několika cvičení zaměřených na tělo, hlas. Druhá část je věnována skupinové praxi v taneční a pohybové improvizaci a instantní kompozici. Zacházení s riskem a zidpovědnosrí v pohybové práci.

Lekce jsou vhodné pro začátečníky i pokročilé. Vezměte si s sebou pohodlné oblečení, vodu. Tančíme naboso nebo v ponožkách.

 • Medailonek lektora

  Micha Ela Dašková je nezávislá performerka, tanečnice a lektorka. Vede skupiny, věnuje se pohybovému rozvoji, tanečnímu umění a komunikačním procesům. Tvoří vlastní projekty pohybového divadla (one woman show This is not about me a audiovizuální a fyzickou performance AAIA/NTRCTC) a spolupracuje s umělci a tanečníky v ČR i v zahraničí s Tyhle a Bartoszem Ostrowskim (Blurrylingualism), Teď nádech a leť (Přicházejí. Co chtějí. Co chceme.), Byström Källblad (City Horses), s Biancou Hisse a Sarah Malekian (Soft Play), Verity Standen (Hug)…). Je spoluzakladatelkou spolku Trikular, sdružení pro tanec, umění a filmovou tvorbu. Studovala výtvarné umění na FaVU v Brně a FUD v Ústí nad Labem a tanec a fyzické divadlo TIP Schule für Tanz, Improvization und Performance v německém Freiburgu.

Úterý 20:00 - 21:30
20
Všichni

Zden Burgot Svíteková:
Geology of Being - Moving with the Earth

Tento workshop je pozvánkou do "Geologie bytí" (GOB): hlubokého zkoumání těla Země, lidského těla a jejich vzájemného vztahu. Prostřednictvím pohybu a zkoumání GOB ohmatává průsečíky geologie, pohybového výzkumu a současných performativních postupů. Geologie bytí je vždy specifická pro dané místo a tělo. Prostřednictvím pohybových zadání a úkolů vyladíme svá těla na taneční partitury vepsané do krajiny. Země sama se stane naším partnerem, tančícím tělem, které tlačí, táhne, skládá se, uvolňuje se, vyrovnává se, plazí se, klouže, padá, je přemisťováno nebo čelí problémům s místem.

Přineste si svůj oblíbený kámen a/nebo obrázek oblíbené krajiny. Workshop je vhodný pro všechny, kteří se zajímají o pohyb, o tělo/vtělený prožitek a alternativní pohledy na náš vztah k Zemi.

 • Medailonek lektora

  Zden Brungot Svíteková je taneční umělkyně a spoluzakladatelka kolektivu Ostružina, její praxe vzkvétá prostřednictvím kreativního dialogu v mezioborových spolupracích. V posledních letech se zaměřuje na zkoumání zemského těla a lidského těla, na pomezí geologie a současné výkonové praxe.

Středa 16:30 - 18:00
23
Všichni

Středa 24.7.

Jakub Zeman:
Open Class - FM Practice with Jakub

Seznámíte se s vybranými praktickými nástroji pro fyzický a kognitivní rozvoj lidského organismu, podporu tĕlesné muzikality, elasticity a integrity, a kultivaci tvořivé komunikace při práci s partnery v proměnlivých hravých situacích. Lekce je fyzicky intenzivní, nicméně každý účastník si může intenzitu modulovat podle svých případných omezení

 • Medailonek lektora

  Jakub Zeman je praktik a učitel, který staví na základech z bojových umění, capoeiry, tance a sportů. Od roku 2015 intenzivně studuje se zakladateli Fighting Monkey Practice (Linda Kapetanea a Jozef Fruček). Pohyb a tanec coby stěžejní prostředky lidské komunikace a rozvoje jsou v ohnisku jeho výzkumu a učení. V roli učitele FM se snaží především pomoci lidem kultivovat smysluplnou praxi a praktickou filosofii, která jim bude oporou v nekonečné proměnlivosti okolností jejich životů.

Středa 18:15 - 19:45
30
Všichni

Tony Nyass:
Pohybová a hlasová studie v prostoru

Pozvolné vplutí do do světa ambientní hudby a svobody těla velmi přirozeným způsobem. Estetické formy pohybové a taneční terapie spolu s principy hlasové rezonance a improvizace přináší lahodné noření do opojného tady a teď.

 • Medailonek lektora

  Antonia Nyass je skladatelka, muzikantka, taneční terapeutka a umělkyně různých forem, jak přicházejí. Je také neuroleadership koučka. Je také spojená s projekty Yellow Sisters, hudebním výtvarným slovanským projektem Řeky a Atmosférický sbor. S prostorem pro hudbu a tanec Malaika. Je lektorkou v osobním rozvoji skrze hlas rytmus a pohyb. Vede vzdělávací zážitkové semináře.

Středa 20:00 - 21:30
22
Všichni

Radim Klásek:
Folklore Contemporary Fusion

Každý jako malý poskakoval, cválal, hrál si s ostatními a běhal jak o život. Lidový tanec je radost, hra ve skupině, spolupráce a zábava. A skrze přístup a techniku současného tance se lze snadno k těmto principům vrátit. Naučíte se jednoduché kroky a vazby, které dají dohromady tanec. Principy pérování a pulzace, které přirozeně kultivují cit pro rytmus a muzikalitu. Vznosné držení těla, jež odlehčí dechu a podpoří sebevědomí. A hlavně radost z toho, že jsme při tom zážitku spolu.

 • Medailonek lektora

  Radim Klásek vystudoval konzervatoř Duncan Centre, kde získal trénink v současných tanečních technikách, které ještě prohloubil dalším vzděláváním formou workshopů. Deset let tančil lidový tanec pod vedením Živany Vajsarové v lidovém souboru Jaro. Své zkušenosti již patnáct let zužitkovává jako lektor lekcí pro děti i dospělé. Zároveň se jako aktivní tanečník objevuje pravidelně na českých tanečních scénách (Ponec, Studio Alta, Národní Divadlo).

Čtvrtek 16:30 - 18:00
20
Pro všechny věkové kategorie

Ester Trčková:
Improvizace a tvorba v současném tanci

Tvorba a improvizace vycházející ze základů pohybu a současného tance, inspirována zkoumáním konkrétních pohybových principů a představ.

 • Medailonek lektora

  Ester Trčková vystudovala taneční konzervatoř Duncan Centre a v současnosti je studentkou magisterského programu choreografie a režie na pražské HAMU. Je spoluzakladatelkou uměleckého kolektivu SPOLK (2020), kde působí jako choreografka a performerka v inscenacích S dovolením!, Absolutně nepřijatelné part II. nebo Mimořádní. Věnuje se vlastní autorské tvorbě Entropie (2024), The Miners (2023), ve které často zpracovává aktuální společenská témata a propojuje divadelní principy s pohybem a tancem.

Čtvrtek 18:15 - 19:45
23
Všichni

Čtvrtek 25.7.

Anna Kroupová:
Floorwork

V této lekci se budeme zabývat principy floorwork, které si budeme v průběhu lekce osvojovat a rozvíjet. Budeme pracovat s přirozenými anatomickými funkcemi těla, fyzičnem a individuálními schopnostmi každého z nás. Můžete se těšit na fyzickou práci, po které se budeme cítit naživu.

 • Medailonek lektora

  Anna Kroupová je choreografka, taneční pedagožka a interpretka. Je absolventkou konzervatoře Duncan Centre a bakalářského programu oboru choreografie na HAMU. V roce 2019 absolvovala semestrální stáž na norské University of Stavanger, kde měla možnost pracovat s choroegrafy Rui Lopes Graça, Hagit Yakira, Ane Iselin Brogeland.

  Kromě tvůrčí činnosti v souboru MANUS Art Collective spolupracuje také s uskupeními Dočasná Company a s divadlem Ujeto. Je autorskou choreografie Míření, která měla premiéru v roce 2022 a dál se úspěšně reprízuje.

Čtvrtek 20:00 - 21:30
23
Všichni

MANUS Art Collective (Štěpána Nlasa Mfuta a Klára Ešnerová):
Physical body eXposure

Workshop Physical body eXposure pracuje se specifickou kvalitou pohybu. Jde o kombinaci techniky současného tance, práce s izolací a dynamikou pohybu, rytmem a groovem. Prostřednictvím improvizačních úkolů se dotkneme konkrétního rozvoje pohybové kvality. Jde o kombinaci současné taneční techniky a improvizačního výzkumu.

 • Co to znamená být fyzicky v těle?
 • Jaké formy může mít? Jaký je výraz těla?
 • Práce s izolací těla - izolace jednotlivých částí těla.
 • Jak se pohybovat skrz bloky vytvořené v těle a jak dosáhnout exprese těla v různých formách?

Vnímáme rozdíl mezi pohybem vycházejícím z pocitu a pohybem vznikajícím na základě mysli. Snažíme se vědomě pracovat s oběma aspekty. Může se nám stát, že mysl zablokuje naše tělo i projev na základě okolních vlivů. Tato technika je o využití těchto bloků vedoucí k přechodu k osvobození a naopak. Pohybově mluvíme o využití izolací, hledání výrazu pohybu, otevírání a zavírání prostoru, omezování hybnosti, prolamování pohybových vzorců a hledání nových. Budeme objevovat své tělo ve fyzické formě. Jakýkoliv pohyb nevědomě ovlivňuje naše tělo i vnímání. Proto jakákoliv forma pohybu se stává možností k propojení k nám samotným.

 • Medailonek lektora

  Klára Ešnerová je nezávislá umělkyně, performerka a choreografka. Pět let působila na belgické taneční scéně. V Antverpách spoluzaložila taneční skupinu The Backyard collective (představení “It’s gonna be horse” a taneční film “Togetherness”). Nyní působí v Praze, jako choreografka vytvořila představení “Xposure” pro Backyard Collective, který se stal novým projektem pro MANUS Art Collective v mezinárodní kolaboraci. Je členkou MANUS Art Collective kde působí jako performerka a choreografka - “Košilice a Okšila”, “Xposure” a připravuje nový projekt s názvem “NoW” . Performuje také v projektu “The Urge”. Klára absolvovala na Duncan Centre v Praze, studovala na Escola Superior de Dance v Lisabonu, BCDA v Maďarsku nebo HAMU v Praze. Nakonec absolvovala taneční akademii Royal conservatory v Antverpách v Belgii. Spolupracovala s choreografy jako Saju Hari, Micha Purucker, Lenka Flory, Tuur Marinus, Anton Lachky, Jos Baker a další.

  Štěpána Nlasa Mfuta je absolventka taneční konzervatoř Duncan centre v Praze. Během studia absolvovala stáž v Nizozemí na tamní univerzitě Fontys Hogeschool voor de Kunsten v Tilburgu. Své studium dále pokračovala v Bologni pod záštitou organizace Leggere Strutture, kde se podílela na několika projektech a účastnila se workshopů s mezinárodní účastí. Dále v Catanii absolvovala stáž pod taneční skupinou Zappala danza compagnia. Je jednou ze zakladatelů uměleckého uskupení MANUS Art Collective. Choreografka věnující se především vlastní tvorbě, divadelním a site - specific projektům. Spolupracovala se spolkem tYhle, se Saju Hari (IN), Elisa Pagani (IT), Majida Khattari (MA), Mattia Gaudini (IT), Eva Blažíčková (ČR) a dalšími.

Pátek 10:00 - 15:00
22
Středně pokročilí

Natalie Tun:
MOVE NOW - technique in progress

Během lekce MOVE NOW - technique in progress se ponoříme do základních principů současné taneční techniky a získaných informací z mého osobního pohybového a tvůrčího slovníku. Ten zahrnuje průzkum kontaktu se zemí a postupné budování vertikály těla v prostoru v plném rozsahu, obsahu a délce. Lekce plynule propojuje technická a improvizační zadání se zaměřením na rozvoj pohybové fantazie. Skrze láskyplný kontakt s tělem, hudbou a prostorem je tak cílem zvědomit a oslavit potěšení z pohybu.

 • Medailonek lektora

  Natalie Tun je choreografkou, performerkou a pedagožkou na poli současného tance se zaměřením na interpretaci v tanečních představení a autorskou jevištní tvorbu. Její tvůrčí identita a pohybový slovník je stále v procesu hledání, mnohdy však experimentuje s hudebními a rytmickými složkami tance. Ve svém pohybovém projevu nyní zkoumá například pohyby různorodých přírodních úkazů či principy tanečních/rave parties. Svá představení uvádí v Čechách i zahraničí (Berlín festival b12, Barcelona Nau Ivanow, Kypr-PERA). Narodila se v Severním Irsku, následně se však přestěhovala do Prahy a v roce 2023 zakončila šestileté studium na taneční Konzervatoři Duncan centre. Dále také podstoupila studijní stáž na PERA School of Performing Arts na Kypru. Pro rok 2024 získala podporu programu Nová krev na scéně pro rozvoj mladých tvůrců a svůj chystaný projekt.

Pátek 16:00 - 17:30
20
Všichni cz/en

David Králík:
Současný tanec a flying low

Budeme tančit, improvizovat a dotkneme se principů taneční techniky Flying Low vytvořené Davidem Zambranem. Lekce bude dynamická, neustále v pohybu, ale budeme pracovat s možnostmi celé skupiny.

 • Medailonek lektora

  David Králík vystudoval konzervatoř současného tance Duncan centre (2021). Věnuje se tanečnímu a fyzickému divadlu jako tvůrce, performer i lektor. Je spoluzakladatelem tvůrčího kolektivu SPOLK. Dlouhodobě spolupracuje s Tanečním studiem Light a dále například se soubory jako Věra Ondrašíková a kol., Temporary Collective nebo Farma v Jeskyni.

Pátek 18:15 - 19:45
23
Všichni

Pátek 26.7.

Simona Prokůpková:
Africký tanec s živou hudbou

Africký tanec, kolébka všech tanců, vychází z přirozených pohybů těla. Kroky a pohyby jsou inspirovány každodenní lidskou prací, činnostmi běžného života, pozorováním světa kolem: přírody, pohybů zvířat, elementů. Původně byly tance určeny ke konkrétním rituálům a obdobím. V dnešní době se tančí už více volně při různých příležitostech a oslavách. "Je to tanec krásný, energický, živočišný i ladný, silový i jemný, má spoustu forem a tváří...." Tanec, ve kterém můžete vyjádřit vlastní individualitu a svůj jedinečný potenciál a zároveň prožívat skupinovou synchronizaci. Africký tanec doprovází hra na africké bubny. Nás bude doprovázet solista Jakub Severin, hrající na djembe. Hudba, rytmus a tanec sloužily člověku a jsou pro naše těla primární formy komunikace už od dávných dob. Prospívají tělu i duši, Spojují lidi dohromady. Pomáhají vyjádřit emoce a stav duše. Přináší uvolnění, radost z pohybu a povznesení, posílení svalů, lepší kondici a větší pružnost spojení s vlastním tělem a vnitřním světem, hudbou.

 • Medailonek lektora

  Africký tanec mi učaroval od první chvíle. V letech 2001 – 2003 jsem absolvovala intenzivní workshopy afrického tance Nizouchy ve Francii. V roce 2004 jsem na měsíc navštívila Gambii, kde jsem se učila u místních učitelů a v roce 2007 jsem absolvovala měsíční výukovou stáž v Guinee Conacry. Od roku 2002 jsem součástí tanečně-hudební formace TiDiTaDe, která se zabývá hudbou a tancem západní Afriky. Působila jsem jako tanečnice ve skupinách Posmrtné zkušenosti.ti a Tshikuna. V létě 2006 jsem se podílela na projektu Senegal meets Prague aneb Děti ze Saint-Louiské ulice, ze kterého vzniklo tanečně/hudebně/divadelní představení Baa-Naan – Volání, které bylo uvedeno v Ponci a v Českých Budějovicích.

Pátek 19:30 - 21:30
30
Všichni

Přečtěte si také

Žižkostel v pohybu

Pondělí, Červen 3, 2024

V týdnu 22.7. – 26.7. proběhne v Žižkostele týden plný pohybových, tanečních a hlasových workshopů, na které vás srdečně zveme.

Vzhůru do výšin - horolezecká stěna

Pátek, Květen 3, 2024

V prostoru Náboženské obce CČSH na Žižkově najdete i Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Husita.

Open House Praha

Středa, Květen 1, 2024

Žižkostel se zapojil do festivalu Open House Praha.

 

Romsko-židovská oslava Purimu

Pondělí, Duben 15, 2024

13.4. proběhla v prostorech Žižkostela unikátní romsko-židovská oslava Purimu.

 

Mezinárodní den žen

Pondělí, Březen 11, 2024

K mezinárodnímu dni žen jsme ve spolupráci tří organizací 

Co se děje v Žižkostele

Pátek, Duben 5, 2024

Ve čtvrtek 4.4. nás navštívila romská spisovatelka Iveta Kokyová. Povídala o svém životě, pracovní kariéře.

Projekt České asociace streetwork - case management

Středa, Březen 31, 2021

Tým NPK Husita se zapojil do projektu České asociace streetwork- case management.

Komunitní setkání s Jožkou Mikerem

Pondělí, Únor 12, 2024

Srdečně Vás zveme na první komunitní setkání v rámci projektu EU. Romskou osobnost, kterou jsme pozvali je známý romský aktivista Jožka Miker.

Střípky z letošního tábora

Úterý, Září 12, 2023

Tento rok jsme se vydali do Mladějova, malebné vesničky obklopené přírodou. I přes občasnou nepřízeň počasí jsme náš čas využili na sto procent.

Interkulturní pracovník v NZDM Husita

Pondělí, Září 11, 2023

Ředitelka služeb, Rodinná terapeutka

0
0
1
0
0
0
1
0
1

Vzdělání:

 • Psychosociální vědy + teologie HTF UK
 • Psychoterapeutický výcvik: MOVISA 6 - Transformační systemická terapie
 • Certifikát rodinného a systemického terapeuta dle kvalifikačních kritérií SOFT
 • Roční výcvik: Posilování kompetencí pracovníka v pomáhající profesi
 • Roční výcvik: Lektor Jógy - dle MŠMT trenér 2. třídy
 • Kvalifikace dle zákona o sociálních službách 108/2006 Sb. sociální pracovník
 • Pověřená osoba k sociálně právní ochraně dětí dle zákona o sociálně-právní ochraně dětí 359/1999 Sb. 
 • Integrativní výcvik v rodinné terapii (IVT 2024) - Anima - výcvik započat v lednu 2024, předpokládané ukončení 2028
   
 • Kurzy:
  Rodinné rekonstrukce (pravidelně od r. 2017), Práce s rodinnými mapami, Relaxační hypnóza modul 1-5, Mindfulness, Sandtray, lektorský kurz jógy - Ing. Dalibor Štědronský, Ucelený základ facilitace - Edutica

 

Něco o mně:

Mám ráda pohyb, přírodu, rodinu ať tu svojí, tak i tu vnější... Jsem mamka dvou dětí, mám jednoho psa, jednu kočku a jednoho partnera... Když se nevěnuji péči o rodinu nebo nejsem v práci, ráda cvičím jógu, tancuju nebo jen tak jsem. Dostala jsem se už také do věku, kdy jsem nejvíce šťastná při zahradničení... když jsem v kontaktu se zemí, rostlinami, různými hmyzy a zvířátky.

 

Věřím tomu, že vše, co utváří naše “já", je vetkáno do živé krajky 100 miliard nervových buněk, které tvoří naši vnitřní krajinu a vypráví příběh našeho života...  Mým posláním je doprovázení Člověka krajinou vnitřní, pomoci mu porozumět příběhům z minulosti a společně hledat nové cesty pro příběhy budoucí.

Při své práci s klienty ráda využívám například rodinné mapy, sochání s tělem i okolními předměty, řízené imaginace, mapování zdrojů, práci se sebeúctou, nebo i práci s dechem, mindfulness a další terapeutické techniky.

 

Nabízím párovou terapii, rodinnou terapii, skupinovou terapii a individuální terapii.

Na terapii je možné pro klienty VZP(111), ZPMV(211) a ČPZP (205) uplatnit příspěvek na terapeutické služby poskytovaný pojišťovnou.

Naleznete mne v seznamu akreditovaných rodinných a systemických terapeutů České republiky (SOFT)

http://soft-zs.cz/akreditace/terapeuti/437-haskova-lucie

Dále také na seznamu akreditovaných psychoterapeutů České asociace pro psychoterapii (ČAP) Česká asociace pro psychoterapii, z.s. - Adresář (czap.cz)

ČAP

VZP

 

1
0

Provozní ředitelka, Dramaterapeut - DVT, Koordinátorka rekonstrukce Žižkostela

0
0
1
0
0
0
1
0
1

Vzdělání:

 • 2020 - Porozumění traumatu a disociaci skrze neurobiologii a vztahovou vazbu
 • 2017 – 2020 – Dramaterapeutický výcvik v metodě DvT, zakončený akreditací Asociace dramaterapeutů (730 hodin)
 • VŠ UK HTF – obor obor učitelství
 • Pověřená osoba k sociálně právní ochraně dětí dle zákona o sociálně-právní ochraně dětí 359/1999 Sb. 

 

Něco o mně:

V organizaci jsme začala pracovat jako dobrovolník v roce 2007, přes kontaktního pracovníka, vedoucí nízkoprahové služby Husita, pracovníka v poradně jsem se nakonec usadila na pozici provozního ředitele Komunitního centra Žižkostel.


V roce 2019 jsem ukončila čtyřletý sebezkušenostní výcvik, od té doby také pracuji s rodinami v rámci rodinného poradenství a s jednotlivci na individuálních terapiích.

 

 

 

0
0

Vedoucí NZDM, Kontaktní pracovnice NZDM

1
0
0
0
0
0
0
0
0

Vzdělání:

 • VŠ UK HTF – magisterský obor charitativní a sociální práce
 • Absolventka sebezkušenostního výcviku: Kompetence ke kontaktní práci
 • Probíhající studium Transkulturní komunikace, Pedagogická fakulta - Univerzita Hradec Králové
 • Kvalifikace dle zákona o sociálních službách 108/2006 Sb. sociální pracovník

 

Něco o mně:

V organizaci se zaměřuji hlavně na práci s dětmi a mladistvými a jako vedoucí zodpovídám za chod NZDM Husita. V osobním životě ráda cestuji a trávím čas v přírodě se svým pejskem.

 

0
0

Sociální pracovnice OK Poradny a EU projektu

1
0
0
0
1
0
1
0
0

Vzdělání:

 • VŠ Zdravotnictví a sociální práce sv. Alžběty – obor charitativní a sociální práce
 • Kvalifikace dle zákona o sociálních službách 108/2006 Sb. sociální pracovník
 • Pověřená osoba k sociálně právní ochraně dětí dle zákona o sociálně-právní ochraně dětí 359/1999 Sb. 

 

Něco o mně:

V organizaci se zaměřuji zvláště na sociální poradenství osobám v tíživé životní situaci, aktivizaci - doučování dětí i seniorů. Mé další povolání je duchovní Církve čs. husitské.

 

Zájmy:

cestování, chov zvířat, příroda, sběr bylinek, vaření

1
0

Pracovnice v sociálních službách, peer pracovnice EU projektu

1
1
0
0
1
1
0
0
0

Vzdělání:

 • Kvalifikace dle zákona o sociálních službách 108/2006 Sb. pracovník v sociálních službách

Něco o mně:

V NZDM pracuji od roku 2019 jako volnočasová lektorka a v roce 2021 jsem absolvovala rekvalifikační kurz na pracovnici v sociálních službách.

Podílím se také na projektu Potravinová Pomoc.

Volný čas ráda trávím se svojí rodinou.

1
0

Farář, Kontaktní pracovník NZDM

1
0
0
1
0
0
0
0
0

Vzdělání:

 • Kvalifikace dle zákona o sociálních službách 108/2006 Sb. sociální pracovník 

Kontaktní pracovnice NZDM, psychoterapeutka ve výcviku

1
1
0
0
1
0
0
0
1

VZDĚLÁNÍ:

 • Bc. Husitská teologická fakulta obor sociální pedagogika
 • frekventantka sebezkušenostního terapeutického výcviku TRASA
 • Kvalifikace dle zákona o sociálních službách 108/2006 Sb. sociální pracovník

 

NĚCO O MNĚ:

 

S Husitským centrem spolupracuji již od roku 2010. Několik let jsem působila jako kontaktní pracovník v nízkoprahovém klubu pro děti a mládež. Dále jsem zastávala roli sociální pracovnice v poradně pro rodiny s dětmi ze sociálně znevýhodněného prostředí. Dnes se mimo výše zmíněné zaměřuji na terénní práci na Praze 3.

Líbí se mi postupný komunitní a generační přesah působení Husitského centra na Praze 3 a jsem ráda, že můžu být u toho. 

0
0

Kontaktní pracovnice NZDM, Koordinátorka programu NZDM

1
0
0
0
0
0
0
0
0

Vzdělání:

 • Probíhající studium - Husitská teologická fakulta, obor Sociální a charitativní práce
 • Kvalifikace dle zákona o sociálních službách 108/2006 Sb. pracovník v sociálních službách

 

Něco o mně:

V NPK Husita pracuji od roku 2021 na pozici pracovníka v sociálních službách. Mám 7 let zkušeností s vedením turistického oddílu pro děti a mládež (volnočasové aktivity, výjezdy, tábory, koordinace projektů, vymýšlení programu). Mezi mé záliby patří tramping, vaření, hraní na kytaru, šití a další ruční práce.    

Odborná asistentka, sociální pracovnice EU projekt

0
1
1
0
0
0
0
0
0

Vzdělání :

 • Bc. Sociální pedagogika
 • Mgr. Sociální a charitativní práce
 • Sebezkušenostní výcvik kontaktní práce
 • Kvalifikace dle zákona o sociálních službách 108/2006 Sb. sociální pracovník

 

Pracovní zkušenosti : 

 • Práce s dětmi s ADHD
 • Lektorka lyžařských výcviků
 • Táborový vedoucí a zdravotník

 

Něco o mně :

Pracuji od roku 2014 v Husitském centru o.p.s. . Zde jsem nastoupila jako kontaktní pracovnice do NZDM Husita a rostla společně s organizací. Ze sociální pracovnice se stala zahradnice, ze zahradnice kuchařka, z kuchařky administrativní pracovnice. Miluju tu nezastavitelnou změnu, která tady stále probíhá a je tak přirozená.

 

Současná situace :

Rodičovská dovolená, spojená s částečným úvazkem .

1
0

Interkulturní pracovník NZDM, komunitní pracovnice EU projektu

1
0
0
0
0
0
0
0
0

Vzdělání:

 • Bakalářský titul v oboru psychologie

 • Kurzy arteterapie

 

 

Něco o mně:

 

V NPK Husita pracuji na pozici interkulturní pracovnice od roku 2023. Podporuji dětí a mládež, jenž jsou migranty z Ukrajiny, aby se zde mohli cítit bezpečně a aby věděli, že v tom nejsou sami. Pracovala jsem 3 roky jako psycholožka ve škole na Ukrajině. Ráda pomáhám lidem a odkrývám jejich vnitřní potenciál. Také ráda cestuji, poznávám nová a krásná místa, hraji stolní tenis, tančím a dělám jógu.

1
0

Komunitní pracovník EU projektu, kulturní produkce

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Vzdělání:

 

 • Pedagogika na PF UJEP, ZČU
 • Vychovatelství na PedF UK
 • Waldorfský seminář Praha, Semily
 • Intuitivní pedagogika Švédsko Solvik
 • Kreativní pedagogika, DAMU Praha, psychosomaticky orientované disciplíny
 • Čtyřletý výcvik v drama- a arte terapii DvT (Developmental Transformations)
 • 8 let Wing Chun kung-fu u Ivana Rzounka Sifu
 • Od r. 2018 Baak Mei a Tong Long kung-fu u Lukáše Slavíčka Sifu
 • Od r. 2023 Action Theater

 

Něco o mně:  

 

Zájem o duši ve mně vzrůstal takřka odmalička a když jsem se po absolvování gymnázia rozmýšlel, kudy se ubírat, rozhodl jsem se vydat cestou pedagogiky. V průběhu učitelské praxe mi postupně docházelo, že během pedagogické činnosti se citelnou měrou zabývám duševními procesy jak žáků a studentů, tak jejich rodičů. Paralelně jsem se v oněch dobách začal zajímat o herectví a pohyb, to mi otevřelo svět psychosomatiky a uvědomil jsem si, že tyto disciplíny lze využít nejen v oblasti performativní a pedagogické, ale je tu také výrazný terapeutický rozměr; logickým pokračováním na cestě zkoumání duše se pro mě tedy stala dramaterapie…

V současnosti studuji tělově orientovanou improvizační metodu Action Theater, která, opírajíc se o poznatky neurovědy, slouží jako funkční nástroj analýzy tělesně-duševních procesů a zároveň jako praktická metoda pro performativní, edukativní i terapeutickou práci.

Nabízím individuální sezení v dramaterapii, v organizaci spolupracuji na vytváření kulturně-sociálních a seberozvojových projektů a programu.

 

1
0

Koordinátor komunitní práce EU projektu a hodnotového dialogu Pod jednou střechou

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Vzdělání:

 

 • Bc. - sociální pedagogika na HTF UK
 • Mgr. - předškolní pedagogika Pedf UK

 

Něco o mně:  

 

Studuji doktorský program Filosofie výchovy a vzdělávání na Pedf UK a daseinsanalytický psychoterapeutický výcvik. 
Baví mě hrát na klavír a poznávat různé pestrobarevné subkulturní světy. 
1
1

Komunitní pracovník EU projektu

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Vzdělání:

 

 • Mgr. - UK Fhs kulturni antropologie a sociální a kulturní ekologie. 
 • Pracovník v sociálních službách dle zákona 108/2006 sb

 

Něco o mně:

 

 •   K sociální a komunitní práci jsem se dostal přes vzdělání v antropologii a ekologii. Pro kvalitní a trvale udržitelný život jednotlivců a všech živočichů i rostlin je podle mě nezbytné budovat společenství se stejnými atributy založené na solidaritě, empati, vzdělání a komunikaci. S touto myšlenkou jsem pracoval v nízkoprahových klubech, v ulicích a v komunitách od pražského Žižkova, Vršovic, Nuslí po Sokolovsko a zpět, přibližně 11 let.
1
0

Lektorka tance

0
0
0
0
0
0
0
1
0

Do NZDM Husita jsem chodila jako klient již od svých šesti let. Tehdy jsem začala tancovat v tanečním souboru Gitanne . V současné době jsem stala lektorkou tohoto souboru.

 

Pokud byste měli zájem přidat se do souboru Gitanne, volejte na tel. : +420722228328 (vedoucí NZDM Husita Mgr. Anna Zavřelová)

 

0
0