f
p
g

Sociální aktivity

Nízkoprahový Klub Husita

Husitské centrum o.p.s. provozuje již od roku 2004 sociální službu, která pomáhá dětem a mladistvým převážně z Prahy 3, kteří se nacházejí v obtížné životní situaci.Prostřednictvím volnočasových aktivit ( tanec, sport, x-box, stolní hry, ping pong, atd.) se propracováváme k palčivějším tématům, která naše klienty často trápí.Poskytujeme mladým lidem prostor, ve kterém mohou být sami sebou.Věříme, že naše práce pomáhá snižovat rizika spojená s dospíváním na sídlišti a v uzavřené komunitě. Do našeho zařízení může zavítat kdokoliv od 6-26 let.


Husita

 

Husátko - klub pro nejmenší

Klub Husátko je pilotní projekt pod sociální službou Nízkoprahový klub Husita.

Je určený především pro rodiče s předškolními dětmi, kteří se nachází v obtížné životní situaci nebo se potýkají s výchovnými či vzdělávacími problémy u svých dětí. Přijít mohou i rodiče, kteří si přejí sdílet své životní zkušenosti a volný čas, i když se přímo v těžké situaci nenacházejí, přesto podněty odborníků vítají. Přednost při poskytování služby mají ale vždy rodiče s konkrétní zakázkou.

Otevírací doba

  • Pondělí 9:00 – 14:00
  • Úterý 08:00 – 10:00 11:00 – 13:00 a 14:00 – 18:00

adela.borkovcova@seznam.cz

Husátko

Jelen v lavoru

V našich prostorách již druhým rokem hostíme NÍZKOPRAHOVOU PRÁDELNU JELEN V LAVORU Z. S.

Jelen v lavoru je prádelna se sprchou pro lidi, ať už s domovem či bez něj, kteří si nemají kde vyprat. Praní, sušení i sprcha jsou zadarmo či za dobrovolný příspěvek.

Otevřeno je každou neděli od 13 do 18 hodin, poslední praní je vždy v 15 hodin.

Proč prádelna?

  • Mít si kde vyprat oblečení a osprchovat se je fajn. Mnoho možností vyprat si zdarma či za nízký poplatek v Praze není. Z rozhovorů s lidmi, kteří jsou na ulici, vyplývá, že o takovou službu mají zájem.
  • Je to ekologické. Lidé, kteří nemají možnost si své oblečení vyprat, ho nosí do té doby, než se naskytne možnost obstarat si oblečení nové a to špinavé pak vyhodí. Šetrnější je oblečení prát než používat další a další.
  • Chceme být místem, kde člověk na chvíli spočine, během praní si třeba dá něco k jídlu, zahraje si hru, přečte kousek knihy, cokoliv.

jelenvlavoru@gmail.com