f
p
g

Komunitní zahrádka Meduňka

Komunitní zahrádka MEDUŇKA

Komunitní zahrádka Meduňka se zrodila ze spolupráce Husitského centra o.p.s., Náboženské obce Církve Československé husitské na Žižkově a sousedských aktivit.

Meduňka je zelenou oázou pro zábavu, setkávání, sdílení, kreativitu, aktivizaci i odpočinek uprostřed betonových ulic pražského Žižkova. Nabízí veřejnosti podílet se na tvoření městské zahrady a sklízet její úrodu. Kromě zahradničení si dává za cíl podporovat přirozené sousedské vztahy, vzdělávat a být odběrnýn místem farmářských bedýnek. Navštěvovat bezplatně ji mohou všichni lidé bez ohledu na věk, etnickou příslušnost či náboženské vyznání.


Zahrádkovaření

úterý, středa, čtvrtek

Příprava pokrmů od 10:30 v meduňkové kuchyni, hotové obědy od 13:00, v meduňkové jídelně (za deště či zimy) a na zahrádce (a tepla a slunce).

Tři dny v týdnu vaří pokaždé jiná sestava dobrovolníků zdravě vyvážený, chutný a levný pokrm. Obídkáři na oběd přispívají zpravidla 85,- Kč. Skládáme se tak na suroviny pro další obědy a zbylé peníze přispívají k rozvoji Zahrádkovaření a celé Meduňky.

Do vaření se může zapojit každý, kdo rád zdravě vaří a je spokojený, když jsou ostatní spokojení. Muže vařit buď v roli šéfkuchaře: to znamená, že vymýšlí recept, nakupuje, vede a koordinuje tým ke zdárnému konci. Druhá možnost je kuchtík asistent, který je členem týmu a dostává pokyny od šéfa kuchaře.

Sousedské setkávání

Na Meduňce se také věnujeme aktivitám, které podporují rozvoj přirozených vztahů v komunitě. Setkáváme se při tradičních akcích, jako je velikonoční otvírání zahrady, Svatomartinské posvícení, výroba adventních věnců.

Dále pak pořádáme mnoho přednášek a workshopů s eko a bio tématikou.

Kompostování

Na zahradě také provozujeme sousedský kompost, kam můžete nosit bio odpad.

Zelená kancelář

Na zahradě je skvělý wi-fi signál, tak nepracujte doma, ale v zahradní pohodě.

Jak se můžete zapojit

Přijďte na zahrádkový oběd, vaříme od úterý do čtvrtka ve 13:00
Přijďte si na zahradu posedět, zahradničit, natrhat si bylinky. Otevřeno máme od úterý do čtvrtka 13:00 - 17:00.
Přidejte se do kuchařského týmu a pojďte s námi někdy uvařit zahrádkový oběd.
Kompostujte s námi.

Více se dozvíte od Lucie Haškové,
+420 774 860 906
lhaskova@seznam.cz

Celý tým